Otevírací doba Po – Čt 11:00-21:00, Pá – So 11:00-23:00, Ne 11:00 – 20:00 

Loading...

Výlety v okolí

Harmony Resort Javorník svou polohou v krásném prostředí nedaleko řeky Sázavy, skýtá celou řadu možností pro sport, relaxaci, nebo nepřebernou řadu výletů a vycházek na zajímavá místa v nedalekém okolí.

S výběrem aktivit, nebo tras výletů Vám rádi poradíme.

Tým Harmony Javorník

Koně

Jízda na koni – svezení na jízdárně nebo v kroku do přírody s vodičem. Procházky do přírody jsou vhodné nejen pro děti, které se chtějí povozit na koni, ale také pro úplné začátečníky.

Péče o koně – základy péče o koně a sedlání. Za hodinu se naučíte vše, co by měl člověk vědět, než si na koně ,,sedne“. Čištění koně, sedlání, uzdění, povídání o charakteru koně, bezpečnosti, a tak podobně.

Vyjížďka sulkou – výlet sulkou do okolí má úplně jinou atmosféru. Vhodné pro děti, partnery, novomanžele.

Horse riding | Harmony Javorník
Hiking | Harmony Javorník

Horolezectví

Skalní lezení – pro zkušené lezce je nedaleko v Poříčí nad Sázavou skalní lezecká oblast v Měsíčním údolí. Je tu sice několik osmičkových a devítkových cest, ale nejvíce si zalezou milovníci pětek až sedmiček. Výstupy jsou zajištěné borháky, neškodí však pro jistotu vzít sadu vklíněnců a jednu smyčku. Cesty jsou dlouhé od sedmi do patnácti metrů. Leze se tu proto s přilbou.

Základy boulderingu a lezení – v jedné lekci si společně projdeme základní techniku lezení, používání základního vybavení, jištění, navazování na lano a případně padání. 100 % pozornost instruktora bude věnována jen Vám.

Další možnosti v okolí:
Skalní masiv Terasa
Skalní masiv Kostelecká stěna
Skalní masiv Stěna za srubem
Skalní masiv Stěna nad rybníkem
Skalní masiv Vagón

Lezecká stěna
Desetimetrová lezecká stěna – Říčany, Sportoviště U Lesa
Lezecká a boulderová stěna ve Vlašimi

Golf

Ochutnávka golfu – balíček je určen lidem, kteří si chtějí golf jen zkusit. Nemusíte mít obavu, lekci si užijete na menším rodinném hřišti s příjemnou atmosférou.

Loreta Golf Pyšely má díky citlivému zasazení do krásné krajiny Posázaví ambice nezaostávat ani v nejmenším za svými staršími sourozenci. Architektovi se podařilo využít místní členitou krajinu, zachovat mnohé remízky, lesní zákoutí a vzrostlé stromy a hřiště tak jako celek nepůsobí syrovým novým dojmem.

Golf course Pyšely | nearby Harmony Javorník
Okolí Harmony Javorník

Vodáctví

Zajistíme Vám zapůjčení kánoe, nafukovacího raftu, kajaku nebo Paddleboardu na řece Sázavě, kde si si s rodinou můžete užít krásný den v Posázaví.

 

Elektrokola Posázaví

Vzhledem k nádherné krajině a ideálním podmínkám pro cykloturistiku, vám rádi zprostředkujeme zapůjčení elektrokol.

Senior couple bikers with e-bikes admiring nature outdoors in forest in autumn day. | Harmony Javorník
weekend activities | Harmony Javorník

Další možnosti využití volného času u nás:

  • výlet Posázavským Pacifikem
  • cyklistika
  • rybaření
  • turistika
  • bowling

Zajímavá místa

Hvězdárna Ondřejov – Astronomický ústav Akademie věd České republiky je vedoucí vědeckou institucí v oblasti astronomie a astrofyziky v České republice. Hvězdárna disponuje i největším dalekohledem v Česku. Areál hvězdárny je volně přístupný, do budov je možno vstoupit pouze s průvodcem.

Zámek Konopiště – Konopiště vyniká bohatým mobiliárním fondem, zámecké sbírky patří k nejvzácnějším v Evropě. Zámek nabízí čtyři prohlídkové okruhy, expozice doplňkové (Muzeum sv. Jiří, Střelnici, tematickou výstavu) a možnost návštěvy přilehlé Růžové zahrady se skleníky. Velké přízni se těší také zámecký medvěd Jiří, který má výběh na východní straně zámku v místě bývalého příkopu. Tradice chovu medvědů na Konopišti pochází už z 19. století.

Farmapark Soběhrdy – Ve Farmaparku žijí zvířata z celého světa. Uvidíte, jak se kolem vás prochází velbloudi, klokani, pštrosi, buvoli, lamy, prasátka, vysokohorské krávy a dalších skoro 250 zvířat. Se zvířaty budete v přímém kontaktu, můžete si je pohladit nebo je nakrmit. Pro děti jsou připraveny farma jeepy, plovoucí kruhy, tubingová dráha, velké trampolíny, klouzačky, houpačky, prolézačky, vodní hrátky, vláček, lanové centrum, vyhlídková věž u klokanů, dětské traktůrky a bagříky, kryté vyhřívané hřiště a mnoho dalšího.

Posázavský pacifik – Nositelkami tohoto legendárního jména se staly tratě číslo 210 – Praha – Vrané – Čerčany (s odbočkou na Dobříš) a trati číslo 212 – Čerčany – Kácov – Světlá nad Sázavou. Název pochází již z 20. let 20. století, kdy se rozšířil mezi trampy navštěvující tyto lokality, a zůstal populární až dodnes.

Rozhledna na hoře Velký Blaník – Na Velkém Blaníku v nadmořské výšce 638 m se nachází dřevěná krytá věž vysoká 29,5 m. Při dobré viditelnosti je vidět až na okraj hlavního města Prahy. Hora Blaník je opředená spoustou zajímavých legend. Nejznámější z nich je pověst o bájných blanických rytířích, kteří odpočívají uvnitř hory.

Zámek Jemniště – Zpráva o Jemništi pochází z roku 1381. Jedná se o překrásný zámek a za prohlídku rozhodně stojí i park, proslulý bílými pávy.

Rozhledna Špulka – po obvodu rozhledny vede naučná stezka, kde se dozvíte informace z regionu.